שיווק תוכניות שותפים – מה הקטע ?

טיפים שיעזרו לכם למלא את הקופה בעזרת תוכניות שותפים

אתם רוצים לעשות כסף באינטרנט?
אם כן. אתם לא לבד.
יותר ויותר אנשים מבקשים להגדיל את הקופה הפרטית שלהם ומגלים שהאינטרנט הוא מדיה ליצירת הכנסה נוספת. בין אם הכוונה להרוויח עוד כמה מאות שקלים או לחסוך למלגה לאוניברסיטה או אפילו ליצר הכנסה שתשחרר אותך מעבודת שכירות במשרה מלאה, קיימות דרכים שונות ומגוונות ליצור הכנסה נוספת.

בעמוד הזה אנחנו עומדים לשתף אתכם באחת הדרכים ליצירת הכנסה, שממנה אנחנו מרוויחים.
אנחנו מדברים על תוכניות שותפים (Affiliates Program).

מה זה בכלל תוכניות שותפים?

תוכנית שותפים היא צורה של שיתוף פעולה בין בעלי עסקים המבקשים לקדם מכירה של מוצר או שרות לבין בעלי אתרים המסכימים לקדם את המכירה של המוצר או השירות תמורת תגמול כלשהו.
התוכנית היא מבנה התגמולים שמציע בעל המוצר או השירות לכל מי שאומר שהוא רוצה לקדם את המוצר או השירות.
השותפים הם בעצם שני הצדדים שחוברים יחד לשותפות במסגרת התוכנית לקידום המכירות.
במסגרת השותפות בין השניים משלם בעל העסק לשותף עמלה קבועה מראש עבור כל גולש שהגיע מאתר האינטרנט של השותף אל עמודי הנחיתה של בעלי העסק, או לחלופין, עבור כל גולש שמבצע פעולה כלשהי בעמוד של בעל העסק: זה יכול להיות כניסה לאתר, רכישה, הרשמה ועוד.
חלק מבעלי העסקים ישלם לכם סכום קבוע (fix price) בעבור כל פעולה שסוכם עליה מראש, וחלק אחר ישלם לכם אחוזים משווי העסקה שיבצעו הגולשים שיגיעו מהאתר שלכם אל האתר של בעל העסק.

בחירת תוכנית שותפים – עשה ואל תעשה

השלב הראשון, הוא בחירת תוכנית שותפים.
קיימות תוכניות שותפים שונות, בארץ, בחו"ל, בחינם, או בתמורה לדמי הרשמה, או בתשלום דמי ניהול חודשיים. אנחנו ממליצים להתחיל את הדרך בתוכניות חינמיות, יש הרבה כאלו.
כאשר בעתיד תרכשו ניסיון ואם תחליטו לפתוח בקריירה של משווקי תוכניות שותפים במשרה מלאה, תוכלו לבדוק גם תוכניות בתשלום. העניין הוא שלפני שמתחייבים לתוכניות שותפים בתשלום, חשוב מאוד להבין איך זה עובד, איך באמת עושים כסף מתוכניות שותפות, חשוב מאוד להתנסות ובשלב מתקדם יותר, לבחון תוכניות שותפים בתשלום מתוך חכמת הניסיון ובקיאות בערוץ.

בחירה נכונה של תוכניות שותפים לוקחת בחשבון את מאפייני הגולשים שמגיעים לאתר שלכם.
לא הגיוני לקדם ספר הדרכה ליצירת תנועה לאתר באתר שבו הגולשים הן גולשות אחרי לידה שמירב תשומת הלב שלהן מתמקדת בטיפול הטוב ביותר בתינוק שלהן.
חשבו אילו גולשים מגיעים לאתר שלכם, מה הם הנושאים שבהם עוסק האתר.
בדקו האם נכון לקדם באתר שלכם מוצרים מחו"ל, האם הגולשים שלכם דוברים את השפה האנגלית, האם מתאים להציב באתר שלכם פרסומים באנגלית – אם לא, תוכנית שותפים מקומית תהיה בעלת פוטנציאל רב יותר להרוויח כסף באינטרנט.
בחרו לקדם מוצרים או שירותים שיעניינו את הגולשים שלכם ושיתנו להם תועלת.

תוכניות שותפים – מה בתכלס?

1. הירשמו לבנק של תוכניות שותפים או בחרו מוצרים/שירותים של בעלי עסקים שאינם משווקים דרך בנק של תוכניות שותפים (הכי חשוב שתוכלו להמליץ באמת ובתמים על המוצר/שירות. זו האמינות שלכם על כף המאזניים).
2. בחרו עם אילו מפרסמים אתם רוצים לשתף פעולה. כל מפרסם מציע כלים שיווקיים שונים, בד"כ באנרים במגוון צורות, מיילים מוכנים, מודעות לוח או קישורים אל עמודי נחיתה. לכל הכלים השיווקיים שמיועדים להצגה באתר, תקבלו קוד HTML מוכן ולא תצטרכו לטרוח בעבורו.
3. הזינו את הקוד במיקום הרלוונטי באתר.
4. ברגע שהגולשים ילחצו על הכלי השיווקי שבחרתם, המערכת מבצעת רישום של הגולשים שמגיעים דרך האתר שלכם אל עמוד הנחיתה של המפרסם ורישום של כל הפעולות שמבצעים הגולשים באתר: רכישה, הרשמה וכיו"ב.
5. בדקו את תוצאות הקמפיינים שלכם, מה שלא מכניס, החליפו באחר. שנו את התמהיל של המוצרים, שנו את כלי השיווק שבשימוש, שלבו ערוצי קידום שונים: אתר אינטרנט, דיוור לרשימות תפוצה, מסעות פרסום PPC.

יתרונות בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט

• מנקודת המבט שלנו כשותפים היתרון הבולט ביותר הוא יצירת הכנסה ללא צורך בהשקעה כספית ראשונית גבוהה (עובדים, ציוד, מלאי של סחורה, מערך תמיכה בלקוחות).
• אנחנו זוכים ביכולת להביא לגולשים שלנו עוד מידע אודות מוצרים/שירותים שעשויים להסב להם תועלת.
• חופש פעולה, גמישות, דינמיות – הם אבני היסוד של שיווק תוכניות שותפים ואם לומר את האמת, אנחנו אוהבים את אבני היסוד האלה.
• ניתן לבנות תמהיל של תוכניות שותפים, לשווק אותו בכמה וכמה אתרים ולתת לקמפיינים לייצר הכנסה נוספת בלי להשקיע שם מאמץ נוסף.
• דרך פשוטה ליצירת הכנסה פאסיבית. זה פשוט מרגש לפתוח את המייל בוקס ולגלות שעוד 20$ זרמו לחשבון שלנו.

חסרונות בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט

1. קיימת סכנה בעבודה מול מפרסמים בעלי מוסר תשלומים נמוך. לעיתים, צצות בפורומים ובלוגים מקצועיים הודעות על מפרסמים שמטעים את השותפים שלהם, סוגרים תוכניות שותפים מבלי להודיע לשותפים וכמובן הודעות על כאלה שלא משלמים עמלות שנזקפות לזכות המשווקים.
2. יש חוסר וודאות לגבי גובה ההכנסה החודשית. כלומר, יתכן שחודש אחד תרוויחו 100$, בחודש העוקב 1000$ ובחודש שלאחריו 300$. אם אתם מתכוונים להתבסס על שיווק תוכניות שותפים כמקור הכנסה בודד אתם עשויים לחוות חוסר וודאות תמידי וחשוב ללמוד להתמודד עם זה כך שלא תסבלו מהמצב.
3. קשה לחזות את אחוזי ההצלחה של תוכנית שותפים זו או אחרת ובהתחשב בחוסר הוודאות התמידי בהחלט מומלץ לפזר עד כמה שניתן את הביצים, כדי שזה לא יכאב !

זכרו שלא הכול ורוד בשיווק תוכניות שותפים באינטרנט ומי שמציג את זה כך טועה ואפילו מטעה !
יחד עם זאת, אנחנו ממליצים בחום להכניס את הרגל למים מפני שיש בערוץ הכנסה נוספת זה פוטנציאל גבוה לפרוש ממרוץ העכברים צעירים, מבוססים, שמחים וטובי לב.

מאמרים נוספים בנושא תוכניות שותפים שיכולים לעניין אותך:
[catlist=16]

יולי 16, 2009 ע"י  
מאמר בקטגוריות הכנסה נוספת, תוכניות שותפים

  • Advertisement

תגובות

תגובה אחת to “שיווק תוכניות שותפים – מה הקטע ?”

מעקב לפוסט

בדוק מה אחרים אומרים על הבלוג...
  1. איך ליצור הכנסה נוספת בעזרת תוכניות שותפים…

    אתם רוצים לעשות כסף באינטרנט?
    אם כן. אתם לא לבד.
    יותר ויותר אנשים מבקשים להגדיל את הקופה הפרטית שלהם ומגלים שהאינטרנט הוא מדיה ליצירת הכנסה נוספת. בין אם הכוונה להרוויח עוד כמה מאות שקלים או לחסוך למלגה לאוניברסיטה או אפילו ליצר הכנסה שתשחרר אותך מעב…